Круп‘яне обладнання
Моделі
Призначене для виробництва круп.
Круп'яне обладнання: сфери застосування та особливості використання.
Перш, ніж писати про круп'яне обладнання, варто відзначити, що крупа не надходить на завод в такому вигляді, в якому ми звикли її купувати. До базової, початкової стадії обробки крупи можна віднести її звільнення від пилу, сміття, а також квіткових пилинок. Тільки після цього крупу фасують у пакети або мішки. Всі ці процеси було б просто неможливо виконати без спеціалізованого круп'яного обладнання.
В цілому, круп'яне обладнання, яке виробляє Харківпродмаш служить для того, щоб обробляти, переробляти, випаровувати і сортувати крупу. Розглянемо етапи застосування круп'яного обладнання на прикладах обробки двох круп: пшениці і гречки.
Так, для різних круп існують свої особливості. Наприклад, процес звільнення зерна від оболонок відбувається за рахунок удару зернівки об стінку під дією відцентрованих сил в механізмі під назвою відцентровий шурхач. Оберти двигуна підбираються під кожну культуру індивідуально. Однак у випадку з пшеницею зняття всіх 6 шарів лушпиння просто неможливо. Тому для її обробки застосовуються й інші види круп'яного обладнання. Посилити процес обробки круп можуть шелушильно-шліфувальні машини: в них зерно проганяється кілька разів між гратчастою стінкою і обертовими абразивами. Також для обробки пшеничної культури використовується й інше круп'яне обладнання: дробарки і бурат.
Остання машина застосовується в зв'язку з перевіркою відповідності стандарту ГОСТ: її основна функція - це відділення зерен пшениці за розміром. Перш ніж підбирати круп'яне обладнання для пшениці, варто звернути увагу на те, що пшениця може піддаватися обробці на одній круполінії разом з ячменем і горохом. Причому ,у останнього оболонка знімається легше, відповідно по цій круполінії продуктивність буде вищою.
Будь-якому власнику круп'яного обладнання не варто забувати про те, що відходи - це прекрасний корм для худоби. У зв'язку з цим досить легко оптимізувати безвідходне виробництво підприємства, почавши співпрацю з тваринницькими фермами.
Основне круп'яне обладнання, яке використовується при обробці гречки- це трієри, решітні і падді-машини, а також камневідбірна машина. Шість фракцій застосовуються, як правило, при сортуванні за величиною. Камневідбірні машини служать для відділення шматочків землі, які рівні за величиною розміру зернятка.
Результат обрушення гречаного зерна - це суміш з лузки, що не завалених і завалених зерен і мучки. Транспортер подає всю цю суміш на повітряно—решітну машину. На цьому закінчується початковий етап обробки гречки. Повне обрушення гречки відбувається тільки після багаторазового впливу органів очищувача круп'яного обладнання на зерно. Основні етапи обробки, які проходить гречана крупа в круп'яному обладнанні: очищення від сміття; пропарювання протягом 10 хвилин;зволоження; лущення; відділення ядриці від лушпиння, мучки, необруша і грудочок землі; сушка; фасування в мішки або пакети.