Циклони ЦОЛ
Циклони ЦОЛ - це відцентрові пиловловлювачі, призначені для уловлювання великого пилу, розмір якого більше 125 мкм. В якості такого пилу можуть виступати: бур'яни, тирса, зерновий пил та інші домішки, зважені в повітряній масі. Встановлюються пилоуловлювальні агрегати ЦОЛ як в закритих приміщеннях, так і у відкритому просторі. Обладнання не може використовуватися для уловлювання волокнистого злипання пилу.
Циклони ЦОЛ знайшли широке застосування для очищення повітряних мас, що надходять з пневматичних або аспіраційних мереж. Обладнання успішно застосовується в борошномельній ї промисловості і на елеваторах.
ЦОЛ не можуть бути використані для очищення повітря від злипання і волокнистого пилу.
Пилоуловлювані агрегати - циклони ЦОЛ мають конструкцію, що складаються з двох концентричних циліндрів: внутрішнього і зовнішнього. До складу обладнання також включають вихлопну трубу, конус, регулятор і ковпак. Виготовляються циклони ЦОЛ двох типів: з лівим і правим напрямком обертання газового потоку. Продуктивність пристрою має пряму залежність від його розмірів. Так, продуктивність може коливатися в межах 1000 - 18 000 м3 очищеного повітря за кожну годину роботи. При цьому ефективність уловлювання зернового пилу становить 95-98%, що на 30% більше, ніж ступінь очищення повітря за допомогою циклонів Ліот
Всі деталі циклону ЦОЛ виготовляють з матеріалу - вуглецева сталь.
Конструктивна особливість даного пиловловлювача - це наявність конусного протипідносного пристрою, який призначений для регулювання тиску повітряної маси у вхідному патрубку. Але при цьому установка повинна працювати на нагнітання.
Коли циклон встановлюється у відкритому просторі після вентилятора, тобто працює на нагнітання, необхідне використання спеціальної парасольки, яка буде захищати систему від попадання в неї опадів.
Якщо пиловловлювач встановлюється до вентилятора, тобто він працює на розрядження, то необхідний равлик-розкручувач з метою скорочення навантаження на вентиляторі мінімізації гідравлічного опору всієї системи обладнання.
В установлення повітря заходить зі швидкістю 15-18 м / с. Уловлювання частинок пилу в циклонах ЦОЛ відбувається завдяки впливу на них відцентрових сил, які виникають при тангенціальній подачі забруднених повітряних мас в корпус пристрою на досить великих швидкостях. При цьому пил відкидається до стінок обладнання. Після того, як повітря виходить з кільцевого зазору, що знаходиться між трубою входу газу і корпусом циклону, швидкість його істотно спадає.
Напрямок руху газових потоків змінюється на 180 ° лише в центральній частині пиловловлювача. При цьому під дією інерційних сил відбувається повне відділення пилу від повітря. Пилові частинки осідають внизу корпусу, звідки вони надходять до спеціального накопичувального бункера. Очищене повітря виходить через вихлопну трубу.
Циклон складається з: корпусу; зовнішнього циліндра; внутрішнього циліндра; труби; конуса; регулятора; ковпака; равлика або парасольки.