Методи з'єднання конвеєрних стрічок

Для з'єднання конвеєрних стрічок застосовуються три основні способи:
- З'єднання конвеєрних стрічок методом холодної вулканізації;
- З'єднання конвеєрних стрічок методом гарячої вулканізації;
- З'єднання конвеєрних стрічок механічними з'єднувачами.

Кожен з цих способів має свої переваги і недоліки. Якість з'єднання конвеєрної стрічки залежить від кваліфікації персоналу,що виконує роботи, дотримання регламенту робіт при обробленні кінців конвеєрної стрічки, збірці стику і від якості використаних матеріалів та інструментів.

З'єднання конвеєрних стрічок методом холодної вулканізації

Перевагою холодної вулканізації є значне зниження собівартості одного стику конвеєрної стрічки, скорочення часу і трудомісткості підготовчих робіт, за рахунок виключення з процесу дорогого вулканізаційного преса. При стикуванні на працюючих конвеєрах необхідно переносити менше обладнання (тільки ручний і шліфувальний інструмент, а так само застосовується клей). Застосування даного методу дає можливість проводити стиковку конвеєрних стрічок безпосередньо на місці виробництва, не знімаючи стрічку з конвеєра. При стикуванні конвеєрних стрічок з дотриманням технології гарантується надійність стику конвеєрної стрічки, на рівні стикування конвеєрних стрічок методом гарячої вулканізаціі.

Основним недоліком холодної вулканізації є обмеження по температурі навколишнього середовища при стикуванні конвеєрної стрічки, вона не повинна опускатися нижче 0 ° С. При сильній запиленості навколишнього середовища рекомендується стикувати конвеєрну стрічку методом гарячої вулканізації. Також не можна проводити роботи при високій вологості (нижче точки роси).

З'єднання конвеєрних стрічок методом гарячої вулканізації.

Метод гарячої вулканізації є традиційним і універсальним методом для підприємств і виробництв, що використовують теплостійкі гумовотросові і гумовотканинні конвеєрні стрічки. Перевагою даного методу є довговічність, висока міцність стику і висока прохідність стрічки. Природний процес вулканізації згладжує деякі огріхи вулканізаторщиків. Виконання ремонтних робіт методом гарячої вулканізації можливе взимку при мінусовій температурі, а також при сильній запиленості. Витратні матеріали, що використовуються для гарячої вулканізації коштують набагато дешевше матеріалів, що використовуються для холодної вулканізації. На відміну від холодної вулканізації, можливе стикування гумотросових стрічок.

Негативною рисою гарячої вулканізації є використання дорогого вулканізаційного преса. Устаткування досить важке і громіздке, що створює певні труднощі з доставки його на конвеєр. Метод гарячої вулканізації- це трудомісткий спосіб з'єднання конвеєрних стрічок.

З'єднання конвеєрних стрічок механічними з'єднувачами.

З'єднання конвеєрних стрічок механічними з'єднувачами є найбільш швидким, простим і найменш трудомістким методом з'єднання конвеєрної стрічки. Даний метод дає можливість виробляти з'єднання конвеєрної стрічки при негативних температурах і при сильній запиленості навколишнього середовища. Виконання робіт можливо виконувати персоналом без спеціальної підготовки, а також без дорогого додаткового устаткування. При стикуванні відсутня витрата стрічки (довжина стику) в порівнянні з іншими методами при обробленні стрічки.

Механічні з'єднання конвеєрних і транспортерних стрічок бувають нероз'ємними гвинтовими або заклепувальними і роз'ємними шарнірними. До перших відносяться заклепочні і гвинтові з'єднання у вигляді пластин. Нероз'ємні гвинтові з'єднання застосовуються для ремонту поздовжніх порізів гумотканинних конвеєрних стрічок. Роз'ємні механічні з'єднання конвеєрних стрічок дозволяють швидко і легко з'єднувати і роз'єднувати стрічки, не розбираючи конвеєр, і тим самим скоротити час простою обладнання. Типові роз'ємні механічні замки - фірми FLEXCO типу Alligator, а також вітчизняні аналоги В1 і В2.

Недоліками механічних з'єднувачів є низька міцність і термін служби стику в порівнянні з вулканізацією. При русі стрічки з'являється механічне зношування роликів, барабанів та інших робочих частин конвеєра, що стикаються зі з'єднувачем. На стику з'єднання можливе пробудження сипучих вантажів і матеріалів. Поява іскроутворення, що небезпечне в певних умовах. При транспортуванні гарячого вантажу з'являється можливість пропалювання стрічки на стику.

 

←Назад до статей

Замовити зворотній дзвінок

Привіт, наш менеджер передзвонить вам протягом декількох хвилин.